waterford
latest news
view allAllianz Football League - Rd 7
📅 Sunday 24th March 🏟 Fraher Field 🕐 1pm Ticket sales online only: https://am.ticketmaster.com/gaa/fbwaterforddiv4 List of the active stores attached where people can buy or online. ...
Mar 17, 2024 read moreMunster Under 20 Football
Waterford play Limerick in Round 2 of the EirGrid Munster Under 20 Football Championship on Saturday March 23rd at 2pm in Mick Neville Park Rathkeale. Tickets: https://www.universe.co ...
Mar 17, 2024 read moreMunster Under 20 Football RD 1
Gavin Whelan & his management team have announced the team to play Clare in Round 1 of the EirGrid Munster Under 20 Football Championship on Saturday March 16th at 5:30pm in Lemybrien. ...
Mar 15, 2024 read moreAllianz Football League - Rd 7
TEAM ANNOUNCEMENT 📅 Sat 16th March 🏟 Ruislip, London 🕐 1pm ...
Mar 15, 2024 read moreAllianz Hurling League Rd 5
TEAM ANNOUNCEMENT 📅 Saturday 16th March 🏟 Walsh Park 🕐 15:00 ...
Mar 15, 2024 read moreMatch Day Information 16032024
Waterford GAA are delighted to welcome spectators to Walsh Park for the Allianz National Hurling League. Please take note of the following Match Day Information for everyone travelling to the game. ...
Mar 13, 2024 read morelatest results
view allMonday 18th March | ||
---|---|---|
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Dungarvan | 0-11 V 2-15 | St Patrick's |
Rodaithe na Brice | 4-2 V 4-14 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Gaultier | 2-11 V 1-8 | Rathgormack |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Cois Bhride | Game Postponed | An tSráidbhaile |
Lismore | Game Postponed | An Ghaeltacht |
An tSráidbhaile | 2-2 V 7-7 | An Ghaeltacht |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Affane/Cappoquin/Tourin | Game Postponed | Ardmore |
Naomh Brid | Game Postponed | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Saturday 16th March | ||
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling) | ||
St Killians College | 4-13 V 0-13 | Blackwater Community School Lismore |
Wednesday 13th March | ||
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Cois Bhride | Game Postponed | Lismore |
Sunday 10th March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
St Oliver's | 5-10 V 3-10 | Rodaithe na Brice |
St Patrick's | 3-7 V 2-12 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Clan na Gael | 4-3 V 3-9 | Rathgormack |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
An Ghaeltacht | Game Postponed | Cois Bhride |
An tSráidbhaile | 0-8 V 5-11 | The Nire |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Ardmore | Game Postponed | Naomh Brid |
Saturday 9th March | ||
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St. Saviours/Ferrybank | Game Postponed | Gaultier |
Sunday 3rd March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Rodaithe na Brice | 5-10 V 9-9 | St Patrick's |
St Oliver's | 0-6 V 4-13 | Dungarvan |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St. Saviours/Ferrybank | Game Postponed | Clan na Gael |
All Co. Minor Football League - Group C | ||
Lismore | Game Postponed | An tSráidbhaile |
The Nire | Game Postponed | Cois Bhride |
All Co. Minor Football League - Group D | ||
Ardmore | 2-6 V 3-8 | Port Cladach / Baile Uí Dhuibh |
Saturday 2nd March | ||
Masita GAA Post Primary Schools Paddy Buggy Cup (Senior B Hurling) | ||
Banagher College | 1-5 V 0-11 | Blackwater Community School Lismore |
Saturday 24th February | ||
Masita GAA Post Primary Schools Br. Edmund Ignatius Rice Cup (Senior D Football) | ||
Ferbane | 2-17 V 3-11 | Dungarvan College |
Sunday 18th February | ||
2024 U16FBL Forth Mountain Wexford People Tier 1 Group A | ||
Rathgarogue-Cushinstown | 2-4 V 6-8 | Gaultier |
Thursday 15th February | ||
Fresher 2 Football Group A | ||
SETU Waterford | 1-5 V 0-10 | Mary Immaculate College Limerick |
Thursday 8th February | ||
Fresher B Hurling Group B | ||
University College Cork | Game Postponed | SETU Waterford |
Fresher 2 Football Group A | ||
SETU Waterford | Game Postponed | TUS Midwest |
Wednesday 7th February | ||
2024 Electric Ireland Fitzgibbon Cup Knockout | ||
SETU Waterford | 1-19 V 1-13 | SETU Carlow |
Fresher 1 Hurling Group C | ||
MTU Cork | 1-28 V 3-9 | SETU Waterford |
Thursday 1st February | ||
Fresher 2 Football Group A | ||
MTU Kerry | 2-8 V 2-7 | SETU Waterford |
Monday 29th January | ||
2024 Electric Ireland HE GAA Intermediate Hurling | ||
SETU Waterford | 1-10 V 4-21 | University College Cork |
Thursday 25th January | ||
Fresher B Hurling Group B | ||
SETU Waterford | 0-6 V 2-16 | MTU Cork |
Group C | ||
SETU Waterford | 0-11 V 0-9 | MTU Cork |
Wednesday 24th January | ||
Fresher 1 Hurling Group C | ||
SETU Waterford | 1-15 V 1-14 | University College Cork |
Trench Cup Group B | ||
SETU Waterford | 2-5 V 3-12 | Mary Immaculate College Limerick |
latest fixtures
view allWednesday 20th March | ||
---|---|---|
All Co. Minor Football League - Group B | ||
St Mary's Juvenile | 19:00 | St. Saviours/Ferrybank |
Thursday 21st March | ||
All Co. Football League - Division 6 | ||
Brickey Rangers | 19:30 | Geraldines |
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 19:30 | St Oliver's |
Friday 22nd March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 19:30 | Kilrossanty |
An Rinn | 19:30 | Gaultier |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Brickey Rangers | 19:30 | Stradbally |
Clashmore/Kinsalebeg | 19:30 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kilmacthomas | 19:30 | Newtown Football Club |
Saturday 23rd March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Rathgormack | 16:00 | The Nire |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 16:00 | St Saviour's |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kill | 16:00 | Ardmore |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Ballinameela | 16:00 | Sliabh gCua / St Mary's |
De La Salle | 16:00 | Abbeyside-Ballinacourty |
Fenor | 16:00 | Bunmahon |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 16:00 | Old Parish |
Dunhill | 16:00 | Butlerstown GAA Club |
Kilrossanty | 16:00 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Gaultier | 16:00 | Kilgobnet |
Sunday 24th March | ||
All Co. Minor Football League - Group A | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 11:30 | Dungarvan |
St Patrick's | 11:30 | St Oliver's |
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Rathgormack | 11:30 | St. Saviours/Ferrybank |
St Mary's Juvenile | 11:30 | Clan na Gael |
Thursday 28th March | ||
All Co. Football League - Division 5 | ||
Kilrossanty | 19:30 | Old Parish |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Brickey Rangers | 19:30 | Kilgobnet |
Friday 29th March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Kilrossanty | 19:30 | An Rinn |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Brickey Rangers | 19:30 | Micheal MacCraith Tramore |
Stradbally | 19:30 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Kilmacthomas | 19:30 | Gaultier |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 19:30 | Ballinameela |
Sliabh gCua / St Mary's | 19:30 | Fenor |
Saturday 30th March | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Gaultier | 16:00 | Rathgormack |
The Nire | 16:00 | Abbeyside-Ballinacourty |
All Co. Football League - Division 2 | ||
St Saviour's | 16:00 | Clashmore/Kinsalebeg |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Ardmore | 16:00 | Newtown Football Club |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Bunmahon | 16:00 | De La Salle |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Dunhill | 16:00 | Ballyduff Lower |
Mt. Sion/Cnoc Sion | 16:00 | Butlerstown GAA Club |
All Co. Football League - Division 6 | ||
John Mitchel's | 16:00 | Gaultier |
Thursday 4th April | ||
All Co. Minor Football League - Group B | ||
Clan na Gael | 18:30 | Gaultier |
Rathgormack | 18:30 | St Mary's Juvenile |
Thursday 18th April | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Kilrossanty | 19:30 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Newtown Football Club | 18:45 | Kill |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 18:45 | Bunmahon |
Ballinameela | 18:45 | Fenor |
Saturday 20th April | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 16:00 | An Rinn |
Gaultier | 16:30 | The Nire |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Rathgormack | 15:00 | Brickey Rangers |
Clashmore/Kinsalebeg | 16:00 | Micheal MacCraith Tramore |
St Saviour's | 16:00 | Stradbally |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Gaultier | 14:00 | Ardmore |
All Co. Football League - Division 4 | ||
De La Salle | 16:00 | Sliabh gCua / St Mary's |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 16:00 | Mt. Sion/Cnoc Sion |
Butlerstown GAA Club | 16:00 | Kilrossanty |
Old Parish | 16:00 | Dunhill |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Kilgobnet | 16:00 | Geraldines |
John Mitchel's | 18:00 | Brickey Rangers |
Friday 26th April | ||
All Co. Football League - Division 1 | ||
The Nire | 18:00 | Kilrossanty |
Gaultier | 19:00 | Abbeyside-Ballinacourty |
An Rinn | 19:30 | Rathgormack |
All Co. Football League - Division 2 | ||
Stradbally | 19:30 | Clashmore/Kinsalebeg |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Mt. Sion/Cnoc Sion | 19:00 | Dunhill |
Saturday 27th April | ||
All Co. Football League - Division 2 | ||
Micheal MacCraith Tramore | 18:00 | Rathgormack |
St Saviour's | 18:00 | Brickey Rangers |
All Co. Football League - Division 3 | ||
Ardmore | 18:00 | Kilmacthomas |
Gaultier | 18:00 | Kill |
All Co. Football League - Division 4 | ||
Ballinameela | 18:00 | De La Salle |
Sliabh gCua / St Mary's | 18:00 | Bunmahon |
Sunday 28th April 2024 | ||
Abbeyside-Ballinacourty | 12:00 | Fenor |
All Co. Football League - Division 5 | ||
Ballyduff Lower | 12:00 | Kilrossanty |
Old Parish | 12:00 | Butlerstown GAA Club |
All Co. Football League - Division 6 | ||
Geraldines | 12:00 | Gaultier |
Kilgobnet | 12:00 | John Mitchel's |
facebook
twitter
instagram